Om kurset
Pilates Matte sertifiseringen tar deg gjennom nybegynner og øvet materialet. Du vil gå gjennom teknikken, øvelsene, anatomi, treningslære og undervisningsteknikk i løpet av de tre felles samlingene. Det er lagt opp slik at du kan undervise gruppetimer og privattimer etter endt eksamen. Dette kurset passer for blant annet instruktører og fysioterapeuter som ønsker en sertifisering innen pilates for fremtiden. Denne sertifiseringen passer også for deg som har trent Pilates over en lengre periode og ønsker å gå dypere.
Det anbefales at du har trent Pilates i minimum 1-1,5 år, eller at du har erfaring fra dans eller andre treningsformer.
Krav for deltagelse:
Du bør være i god fysisk form og ha et ønske om å gå dypere i pilatesmetoden. The Room prioriterer mennesker med erfaring eller bakgrunn som instruktører fra treningsbransjen, dansere/idrettsutøvere, fysioterapeuter osv. Det er begrenset antall plasser.
Krav til gjennomføring: 20 timer fysisk deltagelse på klasser samt 10 timer observasjon/assistering på gruppetimer og privattimer. Disse timene må gjennomføres fra første samling og innen eksamen i uke 15. Om du trenger lengre tid enn dette, så må du kjøpe er medlemskap. Du slipper binding og betaler da kun per mnd.
Varighet: 75 timer
Eksamen: Avholdes i Oslo eller skien, eit via zoom. Dato avtales med masterinstruktør ved siste samling. Eksamensavgift er på 1500,-. Det er 3 timer teorieksamen og 2 timer praktisk eksamen.
Master instruktør: Ingvild Søreide, Hanne Haatveit, Heidi Bækkevold og Rikke Schillinger.
Tidspunkter/Varighet. Alle dager fra 0800/ 0900-1530 – Det anbefales å observere eller delta på klasser på kvelden etter samlingene for de som kommer utenbys fra.
Pris: kr. 18.000,-
Det er bindende påmelding til alle våre kurs/sertifiseringer, grunnet begrensede plasser. Ved sykdom kan man delta ved en senere anledning, men kursplassen må betales i sin helhet.
Matte Sertifisering i Oslo, Hansteens Gate 1:
Samling 1: lørdag 13 jan kl 0900-1600, Søn 14.jan kl 09.00-16.00
Samling 2: Lørdag 3.feb kl 0900-1600 og søndag 04.feb kl 0900-16.00
Samling 3: Lørdag 2.mars kl 0900-16.00 og søndag 3.mars kl 0900-16.00
Send spørsmål til rikke@theroom.no
Dato og tid
Date(s) - 16/05/2023 - 13/01/2024
09:00 - 16:00
14 bestilte plasser, 0 ledige plasser
Sted
The Room Oslo
Meld deg på
Dette arrangementet er utsolgt.